Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Përplasja Cavani-Neymar, Milan kërkon të përfitojë

Edison Cavani dhe Neymar duket se do ta kenë të pamundur bashkëjetesën e tyre në Paris, edhe pas faljes publike të kërkuar nga braziliani. Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit e PSG-së pritet t’i hapin rrugë transferimit të uruguajanit në një klub tjetër, që në muajin janar.

Duke parë situatën e Cavanit, është pikërisht Milani që kërkon të përfitojë dhe të rikthejë sulmuesin në Itali, atje ku u afirmua me fanelën e Palermos dhe Napolit. Kuqezinjtë tentuan të afrojnë Aubameyang ose Bellotti, gjatë merkatos së verës, por nuk ia dolën, ndaj Cavani paraqet një alternativë mjaft të mirë, për t’i dhënë Montella-s një qendërsulmues me peshë.

Gjithsesi, edhe pse në hapat e para, kjo tratativë nuk pritet të jetë aspak e lehtë, sepse krahas shifrës për kartonin, Milani duhet të bëjë llogaritë edhe me pagën e majme që uruguajani përfiton në kryeqytetin francez. Nga ana tjetër, veç kuqezinjve, Cavani ka zgjuar interesin edhe të disa klubeve angleze, të afta t’i ofrojnë Cavanit dhe PSG-së shumë më tepër sesa Milani.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...