Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Përplasja Guardiola-Carragher, ish-i i Liverpoolit i përgjigjet me shpoti trajnerit të City-t

Në Angli, “dialogu” midis trajnerëve dhe komentuesve sportivë është i zakonshëm, veçanërisht kur bëhet fjalë për ish-lojtarët. Dhe klima ndonjëherë bëhet e nxehtë.

Kjo është ajo që ndodhi së fundmi, me Guardiolën që reagoi ndaj akuzave të bëra nga një panel i përbërë nga Gary Neville, Micah Richards dhe Jamie Carragher në Manchester City, të cilët kërkojnë që City të fitojë titullin e katërt radhazi në Premier League.

“Të gjithë e dinë se sa e vështirë është. Ndryshe, Neville do të kishte arritur të bëhej kampion katër herë radhazi. Jamie Carragher nuk arriti të fitojë as edhe një titull, dhe Micah Richards gjithashtu nuk e fitoi kampionatin katër herë radhazi. Sepse kjo nuk ka ndodhur kurrë”, tha trajneri i Man. City-t.

Lexo edhe:

Tani, ish-lojtarit të Liverpoolit nuk i ka pëlqyer provokimi dhe i është përgjigjur në rrjetet sociale.

“Mendoj se ndoshta do të kishim fituar një titull nëse Liverpooli do të ishte në pronësi të një shteti kombëtar dhe do të shkelte rregullat aq shumë sa Premier League të na kishte ndëshkuar 115 herë.”

 

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...