Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Përplasja me Vinicius, Albiol: Do ta bëja të gjakosej

Raul Albiol ka një mënyrë shumë të natyrshme për t’i thënë gjërat. Nuk ka rëndësi që ai sapo ka përfunduar lojën, fjalët e tij zakonisht tregojnë një sinqeritet të vështirë për t’u gjetur tek të gjithë protagonistët.

Lojtari i Villarrealit ishte protagonist i një prej veprimeve të diskutueshme në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Real Madridit. Moment kur Vinicius Junior po ndiqte topin dhe po përpiqej të ushtronte presion mbi Gero Rulli. Albiol zgjati krahun dhe futbollisti brazilian u përplas dhe mbeti i shtrirë në fushë.

Duke folur për këtë fragment pas ndeshjes, Albiol tha: “Nuk e pashë duke ardhur dhe po ta godisja qëllimisht do ta bëja të gjakosej. Ai është përplasur me shpatullën time, sepse nëse unë do të vendosja bërrylin ai do të largohet nga fusha, me siguri”.

Takimi i raundit të 24 të La Liga-s u mbyll me barazimin 0-0, me Real Madrid që qëndron në krye të renditjes me 54 pikë dhe Villarreal, që renditet i pesti me 36 pikë të grumbulluara deri më tani.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...