Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Përplasja që për pak u kthye në tragjedi, trajneri Hungarisë: Mjekët u vonuan, ishim të shqetësuar për jetën e Vargas

Trajneri i Hungarisë, Marco Rossi, ka zbuluar së fundmi gjendjen e sulmuesit Barnabas Varga, i cili do të duhet t’i nënshtrohet një operacioni në faqe pasi u përplas me portierin e Skocisë Angus Gunn gjatë ndeshjes së fundit për raundin e grupeve të EURO 2024 mbrëmjen e së dielës.

Sulmuesi 29-vjeçar i Hungarisë ra pa ndjenja në tokë dhe u detyrua të largohej nga ndeshja me barelë pasi pësoi një dëmtim në kokë, me shokët e skuadrës që nxituan ta ndihmonin, pasi jeta e tij ishte në rrezik.

Lexo edhe:

Lojtarët e Hungarisë formuan një barrierë mbrojtëse rreth Varga-s, i cili më pas u largua nga mjekët.

Ishte një moment i frikshëm gjatë ndeshjes, por skuadra e Rossi-t ishte në gjendje të rifitonte qetësinë, me Kevin Csoboth që më pas shënoi, duke i dhënë një fitore të rëndësishme ekipit të tij.

Ndërsa foli pas ndeshjes, trajneri i Hungarisë zbuloi se Varga do të duhet t’i nënshtrohet një operacioni pasi pësoi një frakturë në faqe, ndërsa u ankua për mjekët që nuk reaguan aq shpejt sa duhet për këtë situatë.

“Ajo që dëgjova nga lojtarët ishte se Barney dukej pa ndjenja. Të gjithë ishin vërtet të shqetësuar për gjendjen e tij dhe ishim të shqetësuar se mjekët mbërritën pak me vonesë”-deklaroi Rossi.

Një episod shqetësimi që u pa edhe në transmetimin e ndeshjes, me trajnerin dhe kapitenin e Hungarisë, Szoboszlai që u shfaqën duke u ulëritur mjekëve të nxitonin.

 

 

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...