La Liga

‘Përplasje’ kryesuesish në Mestalla

Me 8 fitore radhazi, Valencia ka ‘fluturuar’ në vendin e dytë të renditjes, vetëm 4 pikë larg Barcelonës Kryesuese dhe po tregon një formë të shkëlqyer këtë sezon. Gjithsesi, skuadra e Marcelinos do të përballet me ‘testin e të vërtetës’, pasi do të presë në shtëpi pikërisht katalanasit.

Vendi i dytë, do të përballet me kryesuesit, në një sfidë që premton të jetë spektakolare, me Valencian që do të kërkojë të konfirmohet si pretendente dhe Barcelonën që do të tentojë shkëputjen në krye të klasifikimit.

Katalanasit kanë fituar 11 nga 12 sfidat e këtij sezoni dhe nëse marrin 3 pikët sot, do të shkojnë +7 nga vendi i dytë dhe do të ‘udhëtojnë’ të qetë drejt titullit kampion. Nga ana tjetër, Valencia ka sot edhe mbështetjen e 2 tifozëve special, pikërisht skuadrat e Madridit, që pasi fituan takimet përkatëse dje, presin ndalesat e Barcelonës, për të ngushtuar diferencën.

Takimi Valencia-Barcelona do të luhet në ‘Mestalla’, në orën 20:45 dhe do të transmetohet live në SuperSport 2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency