Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Përqendrim maksimal dhe të gjithë në formë, kuqezinjtë gati për Ishujt Faroe

Kombëtarja shqiptare zhvilluar të dielën pasdite seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Air Albania” në prag të ndeshjes me Ishujt Faroe. E fundit e kualifikueseve të Euro 2024.

Të gjithë lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet e fundit ishin të pranishëm dhe u stërvitën normalisht nën drejtimin e trajnerit Sylvinho dhe stafit teknik. Për më shumë se 1 orë.

Shqipëri-Ishujt Faroe, Sylvinho projekton 6 ndryshime në formacion

Atmosfera në kampin kuqezi është shumë e mirë dhe asnjë prej lojtarëve nuk kanë probleme fizike. Duke qenë të gatshëm për këtë sfidë që do të përmbyllë rrugëtimin historik të Kombëtares. Që u kurorëzua me kualifikimin në finalet e Gjermani 2024.

Lexo edhe:

Skuadra ka zhvilluar më shumë stërvitje me topin dhe pa ngarkesa fizike. Duke punuar më shumë me skemat e lojës dhe situata të ndryshme të ndeshjes.

Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe do të luhet këtë të hënë, duke filluar nga ora 20:45, me stadiumin “Air Albania” që do të jetë plot e për plot pasi të gjitha biletat janë shitur.

Takimi i kombëtares shqiptare, që si objektiv ka mbylljen e grupit E në vendin e parë, do të vijë live në SuperSport 2.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...