Bundesliga

“Përshtatet në mënyrë të përsosur te Freiburg!”, Abrashi firmos rinovimin

Ndonëse ka luajtur vetëm 11 takime këtë sezon, kjo për shkak edhe të problemeve fizike, Amir Abrashi vijon të gëzojë respekt te klubi i Freiburgut dhe për këtë arsye palët kanë rënë dakord për zgjatjen e kontratës.

I ardhur te Freiburg në verën e 2015-ës nga zviceranët e Grasshopers, Abrashi ka luajtur më tepër se 90 takime me këtë klub, ndërsa drejtuesit e vlerësojë shumë shqiptarin për shpirtin e tij luftarak dhe gatishmërinë që tregon vazhdimisht.

“Amir Abrashi thjesht përshtatet në mënyrë perfekte te Freiburg. Energjia që ai tregon në fushë dhe jashtë saj, është shumë e rëndësishme për ekipin tonë dhe strukturat e tij. Ne jemi shumë të kënaqur që ai ka këto cilësi dhe vijon të na i vërë në dispozicion”, deklaroi Drejtori Sportiv i Freiburgut, Klemens Hartenbach.

Ashtu siç ka ndodhur edhe herë të tjera mes palëve, edhe në këtë rast klubi dhe futbollisti vendosën të mos i bëjnë të ditura detajet e marrëveshjes së re, si afati i zgjatjes së kontratës dhe paga vjetore e 30-vjeçarit Abrashi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency