Rusi 2018

Peruja nuk miraton ligjin, shuhen shpresat e Italisë për Botërorin

Parlamenti i Perusë shuan shpresat e Italisë për të marrë pjesë në Botërorin  “Rusi 2018”. Pak ditë më parë, FIFA pat deklaruar se mund të pezullonte kombëtaren e Perusë nga e eventi më  i madh i botës së  futbollit, për shkak të një ligji që ishte propozuar nga parlamenti i këtij vendi, që synonte bashkimin e Federatës Peruane të Futbollit me Institutin Peruan të Sportit. Ligji ishte kundërshtuar nga organi më  i lartë  i futbollit botëror, teksa FIFA paralajmëroi  Perunë se në rast përfshirjeje të politikës në sport, ndaj tyre mund të  merreshenin masa ekstreme  deri në përjashtim.

Deputetja që  hodhi propozimin e ketij ligji Paloma Noceda është tërhequr pasi dhe ka deklaruar se e ka anulluar propozimin e saj, që do të vinte në rrezik praninë e Perusë në Botërorin e vitit të ardhshëm.Noceda u shpreh se Peruja arriti të  kualifikohej në  Botëror me shumë vështirësi dhe se nuk do të  vinte kurrë në  rrezik skuadrën, në  të  mirë të të gjithë peruanëve ajo vendosi të bënte hapa pas. Kështu për Italinë  shuhet një herë e përgjithmonë  mundësia për të qenë pjesë  e Botërorit “Rusi 2018”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency