Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Peruja rrezikon Botërorin, ka shpresë për Italinë

Kombëtarja peruane rrezikon pjesëmarrjen në Botërorin ‘Rusi 2018’. Lajmi është bërë i ditur nga një media vendase, e cila evidenton se për shkak të një projekt-ligji të propozuar, rrezikohet seriozisht pjesëmarrja e kombëtares në Botëror. Ky lajm ka ndezur edhe një herë shpresat për kombëtaren italiane, e cila mund të jetë e përzgjedhura për të zëvendësuar Perunë, në eventin sportiv më të rëndësishëm të botës.

Deputetja Peruane, Paloma Noceda ka dorëzuar për miratim një projekt-ligj që e vendos Federatën Peruane të Futbollit, nën varësinë e Institutit Peruan të Sportit, që ka funksione ministrore në këtë shtet. Pikërisht ky fakt, është i papranueshëm nga FIFA, që kërkon pavarësinë e federatave të futbollit, nga institucionet shtetërore me funksion ministror. Projekt-ligji pritet të kalojë për votim së shpejti dhe nëse miratohet, atëherë hapet rruga për pjesëmarrjen e Italisë në Botëror.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...