Futboll

Foto/ Përurohet “J-Hotel”, kampionët e Italisë tashmë kanë një hotel personal

Klubi i Juventusit vijon të jetë disa hapa para skuadrave të tjera italiane, në aspektin organizativ, pasi ishe i pari që ndërtoi një stadium personal, duke rritur ndjeshëm arkëtimet nga shitja e biletave dhe sponsorët e ndryshëm.

Hapi i radhës i bardhezinjve është “J Hotel”, një hotel i ndërtuar pranë qendrës stërvitore të Juventusit, Continassa dhe vetëm 600 metra larg stadiumit “Allianz” të Torinos, gjithashtu në pronësi të “zonjës së vjetër”.

Klubi i Juventusit ka 40% të pronësisë së “J Hotel”, i cili pritet të strehojë futbollistët bardhezinj që nuk kanë gjetur akoma rezidencën e tyre si Rabiot, Ramsey dhe vetë Maurizio Sarri, por edhe të gjithë skuadrën, në rastet e grumbullimeve para ndeshjes.

Pjesa e dedikuar për klubin bardhezi është hapur tashmë, ndërsa më 23 gusht do të hapet i plotë hoteli, që do të shërbejë edhe për publikun, pasi çdo njeri mund të shkojë për të kaluar një natë aty.

Hoteli është ndërtuar në një hapësirë prej 11.200 metrash katrorë, ka 4 yje, 138 dhoma, një restorant me kapacitet për 200 persona dhe salla te ndryshme konferencash e qendra SPA, ndërsa një dhomë në “J Hotel” do të kushtojë minimalisht 118 euro për natë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency