Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Përvoja e parë si trajner Carlos Tevezit i zgjat rreth gjashtë muaj

Carlos Tevez nuk është më trajner i Rosario Central në kampionatin elitar të Argjentinës. Ish-sulmuesi i skuadrave të mëdha në Europë si Manchester City, Manchester United dhe Juventus, dha dorëheqjen në një konference të papritur për shtypin:

“Kam ndërmend të bëj një hap prapa, nuk dua të jem pengesë për askënd”, janë fjalët e “Apache”. Në pankinën e Rosarios që nga qershori, Tevez ka grumbulluar gjithsej 6 fitore, 10 barazime dhe 8 humbje në 24 ndeshje.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...