Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Përvoja mban Laçin në Superiore, Flamurtarit s’i mjafton dëshira

Laçi mbetet në Kategorinë Superiore. Kurbinasit, falë përvojës dhe faktorit fushë, mposhtën 3-1 në kohën shtesë Flamurtarin në finalen për qëndrimin në elitë, duke mbyllur me objektivin minimal një sezon me shumë ulje-ngritje.

Në stadiumin e Laçit u zhvillua një ndeshje me emocione, me kohën e rregullt që u mbyll në barazim 1-1.

Në fundin e pjesës së parë e zhbllokoi rezultatin braziliani William Cordeiro Melon, që finalizoi me gol një skemë të mirëmenduar të skuadrës së Cungut.

Lexo edhe:

Në minutën e 64-t autogoli i Dajkos ktheu baraspeshën në rezultat. Në minutat e mbetura të kohës së rregullt nuk pati ndryshim rezultat.

Diferenca u bë në kohën shtesë me dy golat të Laçit, i pari i shënuar nga William Cordiero Melo me 11-meëtrsh, ndërsa të sigurisë e shënoi Mjaki në të 117-tën.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...