Evente

Përzgjidhen ‘Sportistët e vitit 2017’, nuk janë Ronaldo e Messi

Roger Federer për meshkuj dhe Serena Williams për femra, janë “Sportistët e vitit 2017”, duke bërë që tenisi të dominojë totalisht edhe këtë vit.

516 gazetarë nga 112 vende të botës, morën pjesë në votimin e organizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Gazetarëve Sportivë, për të shpallur sportistin më të mirë.

Roger Federer, i cili e fiton këtë çmim për herë të katërt në karrierë, grumbulloi 928 vota për t’u kthyer te fitorja e këtij çmimi pas një dekade. Zvicerani në vitin 2017 u shfaq në një formë të shkëlqyer, pasi fitoi 5 tituj të rëndësishëm, ku përmendim sukseset në turnetë Grand Slam të Australian Open dhe Wimbledon.

Dy yjet e futbollit botëror, portugezi Cristiano Ronaldo dhe argjentinasi Lionel Messi, plotësuan podiumin me përkatësisht 788 dhe 540 vota të grumbulluara.

Edhe për femra triumfoi një teniste, pikërisht Serena Williams. 2017 nuk do të harrohet lehtë, pasi ka përjetuar një sërë ngjarjesh emocionuese që kulmuan me lindjen e vajzës së saj.

Serena Williams është fituesja e turneut të Australian Open, duke e çuar në 23 numrin e turneve Grand Slam në karrierë, duke thyer rekordin që mbahej nga Steffi Graff. Serena mori 651 vota, e ndjekur në vendin e dytë nga notarja Hoshtu me 631, ndërsa në vendin e tretë gjendet atletja Allyson Felix me 495 vota.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency