Serie B

Pescara, Memushaj garanci për trajnerin Pillon

Rikthimi i Ledian Memushajt tek Pescara është pritur me entuziazëm të jashtëzakonshëm në klub. Pavarësisht se mosha nuk është në favorin e fantazistit kuqezi, duket se cilësitë e vlonjatit kanë bindur mbi të gjithë trajnerin e delfinëve, Giuseppe Pillon, që shfaqet i karikuar dhe plot besim mbi afrimet e bëra. Madje ai e cilëson 31-vjeçarin një garanci në rrugëtimin e Pescarës drejt ngjitjes në Serinë A. Në një intervistë për mediat lokale Pillon bëri të ditur se ishte i karikuar për startin e sezonit, duke nënvizuar se situata në skuadër është brenda logjikës.

“Memushajn e njoh shumë mirë dhe mund të them se është një garanci për ne,” – u shpreh timonieri i Pescaras, që theksoi se mezi po pret momentin e fillimit të përgatitjeve. Fjalët e trajnerit janë një vlerësim i jashtëzakonshëm për vlonjatin, që vjen pas një sezoni huazimi te Benevento në Serinë A. Ata ritakohen pas një aventure të shkurtër te Carpi në sezonin 2013-2014. Me fanellën e Pescaras fantazisti kuqezi ka luajtur edhe më parë si në Serinë B dhe në A, ndërkohë që në sezonin 2015-2016 ka arritur majën kur shënoi dhe 11 gola në 32 ndeshje në B. Trajneri Pillon sheh te Memushaj jo vetëm cilësitë e tij të padiskutueshme, por edhe njeriun me eksperiencën e duhur për të udhëhequr skuadrën drejt objektivit për rikthimin në elitë, pas një sezoni, deri diku zhgënjyes, që u mbyll me vendin e 17-të.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency