UFC

Peshat e rënda zbresin në oktagon, “The beast” sfidon “Razor”

Emocione të forta mëngjesin e të dielës në ekranin e Supersport, ku do të transmetohet një nga sfidat më spektakolare të UFC, përballja mes Derrick Lewis “The BEAST” dhe Courtis Blaydes, i njohur ndryshe si “Razor”. Këtë herë në “UFC Apex” do të shohim një ndër përplasjeve më shpërthyese midis peshave të rënda në eventin e rëndësishëm të radhës në UFC.

Lewis ka rekordin më të madh të knockout-ëve dhe knockout-ëve teknikë në UFC. Gjithashtu më 9 shkurt të vitit të kaluar ka arritur të mundë Ilir Latifin me vendim unanim.

Sa për Blaydes mund të themi që ka fituar me çdo kundërshtar të tijin përveç Francis Nganou, i cili është një nën-kampion i vërtetë dhe që pretendon të marrë rripin e kampionit të peshave të rënda.

Courtis Blaydes është i dyti në botë, ndërsa Derrick Lewis është i katërti, të dy në peshat e rënda. Lewis vjen nga e treta fitore radhazi që është tregues që fuqia e tij “one-punch” është e mjaftueshme për të hedhur ne tokë çdo kundërshtar të tij në çdo peshë.

Mosha e bën Lewis-in më favorit dhe ka më shumë benefite për shkak dhe të eksperiencave të shumta në oktagon, ndërsa Blaydes, si më i ri që është, mund të themi që ka teknikë më të pastër.

Kjo do të jetë një ndeshje shumë emocionuese dhe me shumë eksplozivitet që na kërkon të jemi shumë vigjilentë nga fillimi deri në fund.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency