Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pështyu Messin, përgjigjet sulmuesi: Kush është ky?! Nuk flas se e bëj të famshëm

Argjentina fitoi minimalisht me rezultatin 1-0 ndaj Paraguajit në kualifikueset për Kupën e Botës së vitit 2026. Në këtë ndeshje, u rikthye në fushë pas dëmtimit edhe Lionel Messi i cili u aktivizua në fraksionin e dytë.

Ashtu si në shumë ndeshje të Amerikës-latine, edhe në këtë sfidë nuk munguan nervat teksa në qendër të vëmendjes ishte Messi. Lojtari i Inter Miami përfundoi si shënjestër e Antonio Sanabrias që pështyu në drejtim të argjentinasit.

Lexo edhe:

Në fushë, Messi e ruajti qetësinë, edhe sepse nuk e vuri re gjestin dhe e kuptoi vetëm pasi ia shpjeguan shokët e skuadrës.

Pas sfidës, i pyetur për këtë episod, “pleshti” u shpreh se as që nuk e njeh kundërshtarin, madje shtoi se nuk dëshiron të flasë më tepër për të pasi do ta bënte të famshëm. Në këtë formë, Messi e injoroi gjestin e Sanabrias, por pa lënë edhe “thumbimet” në drejtim të paraguajanit.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...