Futboll

Pësoi 2 humbje radhazi, Jiangsu shkarkon Capellon

Merr fund aventura e Fabio Capellos në krye të pankinës së Jiangsu Suning në kampionatin kinez. Të pakënaqur nga rezultatet e skuadrës, që pas fitoren në premierën e sezonit pësoi dy humbje radhazi, drejtuesit e klubit vendosën ta shkarkonin trajnerin italian, pavarësisht se do të jenë të detyruar t’i paguajnë një pagë të majme prej 10 milionë eurosh neto në sezon. Pasues i Capellos pritet të jetë rumuni Cosmin Olăroiu.

71-vjeçari e mori drejtimin e ekipit në qershor të 2011-ës dhe kishte për objektiv shmangien e rënies nga kategoria. Jiangsu Suning e mbylli 2017-ën në vendin e 12-të dhe e nisi sezonin e ri me pritshmëri të larta, por vetëm 3 pikë në 3 takime ishin shumë pak për drejtuesit që vendosën ta shkarkonin trajnerin. Një vendin që në aspektin financiar nuk e shqetëson aspak Capellon, që do të vijojë të paguhet me një shumë faraonike, edhe pse realisht do të jetë pushim.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency