Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pësoi 7 gola në shtëpi, trajneri i lojtarit shqiptar shkarkohet pas dy muajsh

Tifozët e Rijekës përjetuan një të diel plot makthe. Ekipi i tyre i zemrës, u shkatërrua 2-7 në shtëpi nga kampionët e Dinamos së Zagrebit, duke u kthyer në mbrojtjen e dytë më të dobët në elitën e futbollit kroat.

Lindon Selahi e nisi sfidën si titullar për Rijekën, por u zëvendësua në pushimin mes pjesëve. Kjo disfatë e turpshme nuk është pritur mirë nga drejtuesit e Rijekës, të cilët kanë reaguar menjëherë duke shkarkuar Serse Cosmin.

Aventura e trajnerit italian, i cili ka një eksperiencë të madhe në Itali dhe është i njohir për karakterin e tij të veçantë, zgjati vetëm dy muaj. 64-vjeçari drejtoi Rijekën në 12 ndeshje në total.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...