Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Pësoi frakturë në klavikul, talenti i Juventusit mbyll sezonin

Përfundon sezoni për futbollistin e Juventusit, Nicolò Fagioli. I larguar nga fushë me barelë gjatë ndeshjes së Europa League-s kundër Sevillas, mesfushori italian theu klavikulën dhe do të duhet t’i nënshtrohet një operacioni.

“Nicolò Fagioli, i dëmtuar mbrëmjen e djeshme gjatë ndeshjes Sevilla-Juventus, ka pasuar një frakturë në klavikulën e djathtë – thuhet në njoftimin për shtyp nga klubi i Juventusit – Ai do t’u nënshtrohet testeve të tjera instrumentale në J|Medical, më pas do të kryejë një operacion dhe do të nisë procesin e rehabilitimit,” shkruhet në njoftimin e klubit bardhezi për këtë rast.

Lexo edhe: 

Për momentin, nuk është ende e qartë se sa do të duhet të qëndrojë jashtë Fagioli, por flitet për një ndalesë prej të paktën dy muajsh.

Prandaj, për finalen e këtij sezoni, Massimiliano Allegri nuk do të mund ta llogarisë mesfushorin e ri, i cili ka arritur të demonstrojë cilësitë e tij këtë vit duke u ngjitur në pozicione në hierarkitë e trajnerit në mesfushë dhe gjithashtu duke rezultuar vendimtar me lojërat e tij në disa ndeshje.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...