Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pësoi shtatë gola, portieri i gëzohet fanellës së Messit: Nuk e heq as në gjumë!

Argjentina zhvilloi një miqësore ndaj Curacaos mbrëmjen e së martës teksa Kampionët e Botës u treguan të pamëshirshëm ndaj kundërshtarëve modest duke fituar me shifrat 7-0. Pesë gola kombëtarja albiceleste i shënoi në pjesën e parë mes të cilëve bie në sy edhe tregolëshi i Lionel Messit.

Për “pleshtin” ishte një mbrëmje speciale duke qenë se regjistroi golin numër 100 me fanellën e Argjentinës. Në fraksionin e dytë, albicelestët festuan edhe me Di Maria e Montiel ndërsa për Curacaos nuk mbetej tjetër veçse të “shijonte” spektaklin e yjeve amerikano-latinë. Gjithsesi, nëse dikush mendon se portieri i Curacaos përjetoi një makth e ka gabim, pasi Eloy Room tregoi pas ndeshjes se ndjehej me fat pasi ia doli të merrte fanellën e Lionel Messit.

Lexo edhe:

“Në fund të ndeshjes iu afrova Messit. Më komplimentoi duke më thënë se bëra disa pritje të bukura. Arrita t’i marrë fanellën dhe kam përshtypjen se nuk do ta heq më nga trupi im. Madje, do të flej edhe gjumë me bluzën e Messit”, u shpreh Room.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...