Futboll

Pëson atak kardiak në pankinë, por trajneri i skuadrës rumune i shpëton vdekjes

Momente paniku ne sfidën e javës së dytë të kampionatit rumun mes Dinamos së Bukureshtit dhe Universitateas së Craiovas,  e zhvilluar në “Arenën Kombëtare” të kryeqytetit të Rumanisë.

Trajneri i Dinamos, Eugen Neagoe, nuk u ndje mirë në minutën e 25-të të takimit dhe me gjithë ndihmë e stafit dhe mjekëve të ekipit humbi ndjenjat në panikë, duke bërë që të ndërpritej loja.

51-vjeçari pësoi një atak kardiak dhe u dërgua me urgjencë në spital, për të marrë ndihëm e nevojshme. Për fat të mirë gjendja e tij u përmirësua falë ndihmës së shpejtë, megjithatë ka qëndruar nën mbikëqyrjen e rreptë të mjekëve.

Për shkak të shokut psikologjik, ndeshje u ndërpre për shumë minuta. Sa i përket kronikës së sfidës, Dinamo humbi me rezultatin 0-2. Kjo ishte disfata e dytë radhazi në po kaq ndeshje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency