Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Peticion për të riluajtur ndeshjen, në Gjermani nuk mund ta pranojnë atë vendim të Taylor

Spanja kaloi mes shumë polemikash në gjysmëfinale të Euro 2024, teksa mposhti Gjermaninë me rezultatin 2-1. Në minutat shtesë, para se të pësonin golin e dytë, gjermanët pretenduan për një penallti pas një prekje të topit me dorë nga ana e Cucurrellas.

Megjithatë, për habi të të gjithëve, arbitri Anthony Taylor vijoi ndeshjen dhe nuk akordoi 1-metërsh. Një vendim që çmendi “panzerat”, aq më tepër që përfunduan të eliminuar.

Lexo edhe: 

Tashmë, një grup tifozësh të Gjermanisë kanë nisur një peticion për të mbledhur firma teksa kërkojnë që ndeshja mes Spanjës dhe Gjermanisë të riluhet. Gjithashtu, grupi i tifozëve kërkon edhe që arbitri Anthony Taylor të mos jetë më pjesë e listës së arbitrave që përfaqësojnë UEFA-n.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...