Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

Petrucci arrin suksesin e parë sezonal, triumfon në Le Mans!

Mbi pistën e lagur të Le Mansit ishte Ducati i Danilo Petruccit që triumfoi në Çmimin e Madh të Francës në Moto Gp, gara e 9-të e kampionatit botëror. Ky ishte suksesi i parë sezonal për pilotin nga Umbria i cili la pas Alex Marquez, vëllain e kampionit të botës në fuqi që vazhdon të jetë i dëmtuar dhe Pol Espargaro. U befasua në fund Andrea Dovizioso që u rendit i 4-ti ndërsa një tjetër garë për t’u harruar ajo e Valentino Rossit i cili për të tretën garë radhazi doli pa pikë pasi u rrëzua që në xhirot e para. Vetëm i 9-ti ndërkohë francezi Fabio Quartararo i cili ruan për momentin kryesimin në klasifikimin e përgjithshëm.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....