Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Pezullimi i Le Graët nga federata franceze, në skenë del emri i Michel Platini!

Një rikthim i Noël Le Graët, edhe pse i mundshëm, duket mjaft i komplikuar për momentin. Momentalisht ai nuk është në krye të Federatë Franceze të Futbollit, megjithatë pritet që të ketë edhe hetime nga prokuroria e Parisit për akuzat e ngacmimit seksual.

Ndërsa pozicioni i kreut të FFF-së aktualisht mbahet nga Philippe Diallo, të gjithë i kanë sytë nga e ardhmja, pra se cili do të jetë presidenti i ardhshëm i federatës franceze.

Sipas raportimeve nga Franca, emri i Michel Platinit vjen rregullisht në diskutimet rreth presidencës së FFF dhe gjërat mund të ndryshojnë së shpejti, me një takim të planifikuar për në 10 shkurt me Ministren e Sporteve Amelie Oudea-Castera.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...