Serie A

Piatek barazon rekordin e Batistutës, por fiton Parma

Piatek shënon sërish dhe barazon rekordin e argjentinasit Batistuta, por goli i 9-të sezonal në vetëm 7 ndeshje i sulmuesit polak nuk i mjaftoi Genoas që në Marasssi u mposht me shifrat 1-3 nga Parma. Sfida nisi në dishezë për kuqeblutë me Piatek që shënoi në të 7-in takim radhazi pasi zhbllokoi shifrat që në minutën e 6-të. Rigoni barazoi shumë shpejt shifrat, ndërsa në 24-ën Piatek ishte i pafat pasi topi nuk e kaloi plotësisht vijën fatale për pak centimetra pas goditjes së sulmuesit që ishte shumë pranë golit të dytë personal. Parma realizoi dhe dy herë të tjera në pjesën e parë me Siligardin dhe Ceravolon duke marrë një fitore me shumë vlera që e ngjti në kuotën e 13 pikëve. Emilianët të rikthyer në Serinë A janë surpriza e këtij sezoni teksa me këtë fitore parakaluan pikërisht Genoan në renditje.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency