Serie A

Piatek s’di të ndalet, por Zaniolo i mohon fitoren Milanit

Roma dhe Milani u ndanë në barazim 1-1 në supersfidën e javës së 22-të të Serisë A të zhvilluar në “Olimpico”, duke e bërë më pak të dhimbshme humbjen e Interit ndaj Bolognas. As verdhekuqtë e as kuqezinjtë nuk arritën të përfitonin në maksimum nga ndalesa e zikaltërve, që mbetën të distancuar respektivisht 4 pikë ndaj ekipit të Gattusos dhe 5 ndaj verdhekuqve.

Gigi Donnarumma me pritjet e tij, sidomos ndaj Edin Dzekos (71’) dhe Schick rezultoi vendimtar për këtë pikë të fituar nga Milani, që në fakt kaloi në epërsi me goditjen e madhe të merkatos së janarit, Piatek, që në minutën e 26-të.

Talenti vendas Zaniolo, i gjendur në vendin dhe kohën e duhur, përfitoi nga topi i kthyer nga Donnarumma, që shmangu fillimisht një autogol, për të barazuar shifrat sapo nisi pjesa e dytë.

Me gjithë përpjekjet e vazhdueshme të verdhekuqve rezultati nuk ndryshoi më. Interesant fakti që Piatek ka arritur të shënojë sa herë ka luajtur në “Olimpico” në këtë sezon (3 nga 7 golat në transfertë i ka realizuar në impiantin kryeqytetas), ndërsa Zaniolo bëhet futbollisti më i ri në historinë e Romës që ka shënuar 3 gola në Serinë A.

Interi në krizë të thellë, Bologna e turpëron në “San Siro”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency