Formula 1

Piloti i Ferrarit pozitiv me Covid-19, hera e dytë që i ndodh në 2021

Koronavirusi vijon të shkaktojë probleme në botën e sportit. Disa klube angleze janë prekur shumë nga pandemia, situatë që ka ndikuar që disa ndeshje të shtyhen.

Probleme edhe te Real Madrid, me klubin e famshëm spanjoll që numëron plot gjashtë raste pozitive. Covid-19 ka prekur edhe Formula 1.

Piloti i Ferrarit, Charles Leclerc ka rezultuar pozitiv në tamponin e kryer ditën e sotme. Hera e dytë për vitin 2021 që 24-vjeçari nga Montekarlo infektohet me koronavirus.

Skuderia e kuqe ka bërë një postim në Twitter, aty ku shkruan se Leclerc ka simptoma të lehta dhe ka filluar karantinën në shtëpinë e tij.

Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency