Serie A

Pioli: Atalanta e meritoi, të korrigjojmë gabimet dhe të rritim nivelin

Paraqitja më e keqe e Milanit këtë sezon ishte pa dyshim kjo e fundit ndaj Atalantës, në mbyllje të fazës së parë të Serisë A. Skuadra kuqezi megjithatë, është kampione e dimrit, pasi Interi nuk mundi të merrte maksimumin e pikëve në Udine. Stefano Pioli, duke folur pas fishkëllimës së trefishtë në mikrofonët e Sky-y, u dha meritë kundërshtarëve të tij.

“Atalanta është ekipi i vetëm që nuk kemi mundur të mposhtim, meritoi fitoren. Na vjen keq për mënyrën se si e morëm golin e parë, pastaj i dyti mbylli ndeshjen. Nuk duhej të ndodhte kështi, kishte kaq shumë për të luajtur”.

Kundër Atalantës ia pa një Milan pothuajse i panjohur.

“Kishim nevojë të bënim më shumë dhe nuk ia dolëm. Ne mund të luajmë më mirë teknikisht, mjaftonte pak më shumë personalitet dhe saktësi.

Ne duhet të rifillojmë me shumë besim, kemi treguar se kemi cilësi. Niveli i shtatë më të mirëve në kampionat është cilësor, nëse pragu i intensitetit ulet, kundërshtarët kanë më shumë avantazh”.

Çfarë do të thotë për Piolin titulli simbolik kampion dimri?

“Të jesh kampion i dimrit është mirë … Ekipi është i vetëdijshëm për rrugën që po ndërtojmë. Ne e dimë që niveli duhet të rritet, ekipet me të cilat garojmë janë shumë të forta. Ne duhet të punojmë për të korrigjuar gabimet tona”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency