Kupa e Italise

Pioli: Duam të avancojmë, Ibra mund të gjejë ritmin

Vetëm tri ditë pas fitores në kampionat, Milan i Stefano Piolit kthehet të përballet me Torinon në “San Siro”, këtë herë në Kupën e Italisë:

“Qëllimi ynë është të avancojmë. Ne duhet të vazhdojmë. E kuptoj që do të jetë ndeshja e katërt në nëntë ditë, kështu që ne do të duhet të bëjmë zgjedhjet e duhura. Do të luajnë ata që janë më të freskët, por mbetet fakt që ne do të jemi konkurrues. Të dëmtuarit? Sot ata janë të gjithë më mirë, por nuk kanë punuar me ekipin kështu që seanca e fundit do të jetë vendimtare. Do të jetë një fazë e rëndësishme për Ibrahimoviçin. Gjëja kryesore është që e ka kapërcyer problemin muskulor, tani ai duhet të ketë më shumë ritëm dhe minuta. Nesër do të ketë më shumë minuta.”

Me kalendarin e ngjeshur dhe me angazhimet e shumta, trajneri i kuqezinjve nuk ka dyshime:

“Sa më shumë të luajmë, aq më mirë është për një ekip të ri dhe të etur si yni, kështu rritemi. Kupa e Italisë është e rëndësishme, janë pesë ndeshje për të arritur në fund dhe ne duhet të përpiqemi të avancojmë. Toro na vuri në vështirësi në ndeshjen e kaluar të kampionatit, kështu që do të duhet të jemi shumë të kujdesshëm dhe të vendosur “.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency