Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Pioli e lë jashtë ndeshjes ndaj Atalanta-s, zbulohet gjendja e Leao-s

Çështja Leao nuk ka fund, hapet sërish gjyqi për largimin nga Sportingu
Çështja Leao nuk ka fund, hapet sërish gjyqi për largimin nga Sportingu

Rafael Leao nuk është thirrur nga trajneri Stefano Pioli për ndeshjen e Milan-it kundër Atalanta-s të planifikuar për të shtunën (nesër), në orën 18:00 në stadiumin “Gewiss”.

Sipas raportimeve të medieve italiane, portugezi nuk është përfshirë në listën e lojtarëve që do të sfidojnë skuadrën e Gasperini-t, por është rikuperuar klinikisht dhe po përgatitet të kthehet në fushë nga minuta e parë në ndeshjen e së mërkurës në Champions League kundër Newcastle.

Lexoni edhe:

Sfida ndaj Newcastle është vendimtare për vazhdimësinë ose jo të rrugëtimit të Milan-it në Champios League, ndaj për këtë arsye Pioli e ka lënë Leao-n pushim nesër në mënyrë që ta marrë veten plotësisht.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...