Serie A

Pioli: Eliminimi na bën më të fortë, Ibra titullar ndaj Fiores

Milanit i duhet të lërë pas menjëherë eliminimin nga Europa League, pasi nesër e pret një transfertë e vështirë si ajo ndaj Fiorentinës, ku fitorja është detyrim për të mos komplikuar mbajtjen e një vendi në zonën Champions.

Trajneri Stefano Pioli doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp, ku tha se skuadra e tij ka dalë më e bindur në aftësitë e veta, pas ndeshjes me Manchester United dhe se nesër pret një tjetër performancë pozitive.

“Eliminimi sigurisht që djeg, veçanërisht pasi ke bërë një ndeshje të mirë, si ne ndaj Man. United. Megjithatë nga kjo ndeshje dalim më të fortë dhe më të bindur për aftësitë tona, por njëkohësisht të vetëdijshëm që në nivele të lart atë ndëshkon qoftë edhe një gabim i vetëm. Tani mendojmë për ndeshjen me Fiorentinën, një sfidë e vështirë, por që duam të marrim maksimumin”, u shpreh Pioli.

Zlatan Ibrahimovic u rikthye ndaj Manchester United dhe luajti disa minuta, ndërsa nesër në Firenze, Pioli ka planifikuar ta hedhë në fushë nga minuta e parë. Tekniku kuqezi pranon momentin e vështirë që po kalon Calhanoglu dhe shprehet se Bennacer do të niset sërish nga pankina.

“Nuk e di nëse i ka 90 minuta në këmbë, por nesër Ibra do ta nisë ndeshjen nga minuta e parë pasi prezenca e tij është mjaft e rëndësishme për moralin e ekipit. Bennacer ka vetëm një javë që kryen seanca të plota, ndaj nesër do ta nisë nga stoli dhe do të luajë vetëm nëse kemi nevojë për të. Calhanoglu ka pasur probleme fizike, që nuk po e lejojnë të rikthehet në maksimum, por të gjithë e presim, pasi është një pikë e rëndësishme e formacionit tonë”, tha Pioli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency