Kupa e Italise

Pioli: Humbja e dytë radhazi? I sigurt për të ardhmen

Milani pësoi humbjen e dytë radhazi, këtë herë në derbin e Madoninnas, përballë Interit, që e nxori jashtë Kupës së Italisë. Në përfundim të takimit, trajneri i kuqezinjve, Stefano Pioli, u shpreh se skuadra e tij do të kthehet edhe më e fortë pas kësas disfate.

“Na vjen keq që dolëm nga Kupa, sepse kishim synime.  Kjo sfidë na tregoi që mund të përballemi me kokën lart me një me skuadër shumë  të fortë si Interi. Kur mbetëm me 10 lojtarë, nuk ishte e lehtë.  Nuk e di se çfarë i thanë Ibra dhe Lukaku njëri-tjetrit, ata janë të rritur dhe “të vaksinuar”. U treguam naivë që shkaktuam penalltinë e barazimit, por unë mora përgjigje pozitive nga grupi. Jam shumë pozitiv pas kësaj humbjeje dhe i sigurt për të ardhmen”.

Zlatan Ibrahimovic, i cili i dha epërsinë fillestare Milanit, mori kartonin e dytë të verdhë, duke i lënë kuqezinjtë në inferioritet numerik. Pikërisht dalja e Ibras ndryshoi rrjedhën e lojës, sipas Piolit.

“Inferioriteti numerik bëri ndryshimin, sepse loja ishte e hapur dhe e ekuilibruar dhe në po sulmonim. Ne ishim bujarë, në faullin e dytë ai ishte pak naiv, por mund të ndodhë.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency