Serie A

Pioli: Ia dalim edhe me mungesa, Meite do shtojë konkurrencën

Stefano Pioli duket se po mësohet me telashet që i shkaktojnë mungesat para çdo ndeshjeje dhe këtë e pranoi edhe në konferencën e sotme për shtyp, në prag të transfertës ndaj Cagliarit nesër në mbrëmje.

Këtë herë listës së gjatë të mungesave te kuqezinjtë, i janë shtuar edhe ato të Theo Hernandez dhe Hakan Calhanoglu, të cilët rezultuan pozitivë ndaj koronavirusit, megjithatë Pioli shpreh besim se skuadra do t’ia dalë të bëjë mirë.

“Është e vërtetë që na mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm të skuadrës, por forca jonë është grupi dhe jam i bindur se kushdo që të zbresë në fushë, do të bëjë shumë mirë. Kemi punuar me durim gjatë gjithë kësaj kohe dhe duam të vazhdojmë të bëjmë mirë”, u shpreh Pioli.

Tekniku kuqezi ka vlerësuar maksimalisht rikthimin e sulmuesit kryesor Zlatan Ibrahimovic dhe ka folur me superlativa për blerjen më të re të kuqezinjve, Soualihu Meite, por refuzoi të komentojë zërat për afrimin e kroatit Mario Mandzukiç.

“Jam shumë i kënaqur për rikthimin e Ibrës, pasi dihen vlerat e tij në fushën e lojës, si në aspektin teknik, ashtu edhe atë karakterial. Meite do të shtojë edhe më shumë konkurrencën në një repart ku të gjithë kanë bërë mirë gjatë kësaj kohe. Është futbollist që e kam ndjekur dhe ka cilësi shumë të mira, ndaj më pëlqen fakti që e ka nisur me pozitivitet këtë eksperiencë. Për Mandzukiç nuk dua të flas, pasi nuk është lojtar i Milanit. Me merkaton merren drejtuesit dhe unë kam besim të plotë te vendimet e tyre”, tha trajneri i Milanit.

Preken nga koronavirusi, Pioli humb edhe dy titullarë para Cagliarit

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency