Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Pioli: Kjo humbje nuk na zhvlerëson punën, goli i tretë na “preu këmbët”

Pioli
Pioli

Trajneri i Milanit Stefano Pioli deklaroi se skuadra u tregua e pakujdesshme në momente delikate, ndaj sipas tij u mundën me rezultatin 5-1 nga Interi në “Derby della Madonnina”.

Në konferencën e dhënë për mediet pas kësaj disfate, italiani u shpreh se ishte momenti i golit të retë të Interit që sipas tij i “preu këmbët” ekipit.

Lexoni edhe: 

“E pësuam duke pranuar gola në momente në të cilat dukej se mund t’i vendosnim gjërat në rregull. Kishim shumë cilësi, por ishim të pakujdesshëm në kundërsulme. Me meritë e shkurtuam diferencën, por 3-1-shi na preu këmbët. Është e trishtueshme të humbasësh kështu, ne mund të bëjmë më mirë dhe Interi ishte më i zgjuar në situata të caktuara”-tha ai.

Më tej tekniku i “kuqezinjve” nuk u duk pozitiv, duke u shprehur se skuadra e tij do të vazhdojë fortë garën për kreun e Serie A, ndërsa më vonë theksoi se tashmë duhet të përgatiten për ndeshjet e Champions League.

“Interi është i fortë, por edhe ne. Ne dalim qartë të mundur, por jam i bindur se mund të konkurrojmë për vendin e parë. Kemi shumë lojtarë të rinj, atyre duhet t’u jepet kohë të marrin veten dhe ne do të përpiqemi që të përshtaten sa më shpejt në mënyrë që në fillimin e Champions League të jemi në formë. Kjo humbje nuk i heq asgjë forcës tonë”-vijoi Pioli.

 

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...