Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Pioli: Kush shortohet kundër nesh, s’do të jetë i lumtur

Stefano Pioli analizon humbjen “e ëmbël” ndaj Rennes, e cila nuk e pengoi Milanin për të avancuar në fazën e 1/8-ave rëe Europa League.

“Kundërshtarët tani janë të gjithë të fortë, do të jenë ndeshje të vështira. Por kushdo që do të jetë përballë nesh, nuk do të jetë i lumtur”.

Për Leaon: “Jam shumë i lumtur. Për mua është një lojtar vendimtar dhe është i rëndësishëm edhe kur nuk shënon. Të dilte nga ndeshja pa gol do të ishte turp. Jam shumë i kënaqur me qëndrimin e tij, ai duhet të vazhdojë të punojë dhe të besojë te vetja.”

Problemet në mbrojtje: “Nuk duhej të pësonim tre gola. Duhet të jemi më të kujdesshëm sepse e ndërlikojmë jetën tonë. Ata sigurisht shfrytëzuan të gjithë potencialin e tyre sulmues. Ka situata në të cilat organizimi dhe komunikimi mes shokëve të skuadrës mund të përmirësohet, por edhe situatat individuale. Shpresojmë të jemi në gjendje të rritemi dhe të përmirësohemi.”

Lexo edhe:

 Skuadra krijoi shumë në sulm: “Mendoj se ndeshja e sotme konfirmon potencialin e rëndësishëm që kemi dhe se, nëse kundërshtarët lënë hapësira, ne bëhemi të rrezikshëm. Megjithatë, duhet të gjejmë më shumë soliditet dhe përqendrim për t’i lënë më pak mundësi kundërshtarëve tanë.”

Fjalë të bukura për Joviçin: “Fatkeqësisht, u bëri një veprim naiv të dielën e kaluar, por pati mundësinë e tij, i meritoi të gjitha. Mbetem i mendimit se ai ka cilësi të mëdha. Ai po bën mirë dhe duhet të vazhdojë të kërkojë shumë nga vetja. Ka mundësinë e madhe të jetë në gjendje të tregojë se i përket Milanit.”

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...