Serie A

Pioli: Milani për titull? Ta tregojmë me fakte

Pas barazimit 3-3 ndaj Romës në “San Siro” (golin e fundit e shënoi Marash Kumbulla), Milani do të luajë në transfertë me Udinesen, takim në të cilin trajneri Stefano Pioli pret rikthimin tek suksesi: “Po përjetojmë një moment pozitiv dhe duhet ta shfrytëzojmë këtë entuziazëm. Ndeshjet nuk fitohen në letër dhe të gjitha vlejnë tri pikë. Ne jemi në krye dhe do të dëshironim të ruanim këtë pozicion.

Formacioni: “Rebic do ta nisë nga stoli. Do të jetë në gjendje të luajë një pjesë të ndeshjes. Gabbia nuk është dispozicion, ndërsa Castillejo kishte një lodhje të muskujve këtë mëngjes”.

Milani, befasia e fillimsezonit. “I befasuar jo, sepse unë gjithmonë kam pasur shumë besim tek lojtarët e mi. Do të hasim vështirësi, nesër do të jetë plot me gracka kundër një kundërshtari të vështirë. Kritikët? Gjithkush ka mendimin e tij, ne jemi të interesuar të japim maksimumin ndeshje pas ndeshjeje. Ne po demonstrojmë vetëbesim me mënyrën se si po luajmë. Futbolli është i bukur sepse të gjithë mund të flasin dhe të bëjnë kritika.

Milani dhe titulli: “Lojtarët e mi janë të bindur se janë të fortë, ata mendojnë kështu. Nesër do të jetë një mundësi tjetër për ta provuar. Fjalët janë të mira vetëm nëse vërtetohen me fakte. Duhet të kemi entuziazëm, qëllimi ynë është të fitojmë dhe të argëtohemi, të luajmë futbollin që na pëlqen. Lojtarët duhet të mendojnë gjithmonë pozitivisht”.

Leao në rritje të vazhdueshme: “Gjëja që na intereson më shumë është të shohim rritje të vazhdueshme, Rafaeli po rritet. Ai nuk duhet të jetë i kënaqur, sepse mund të japë më shumë. Ka shumë situata në të cilat ai mund të bëjë më mirë, por le të flasim për një rrugë që është në fillim. Ai po përpiqet shumë”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency