Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Pioli: Ndaj Newcastle është një finale, duam të vazhdojmë rrugëtimin në Champions League

Trajneri i Milan-it, Stefano Pioli deklaroi në konferencën për shtyp të dhënë së fundmi, se takimi ndaj Newcastle është një finale për ta.

Tekniku italian theksoi se qëllimi i tyre është që të vazhdojnë rrugëtimin në Champions League.

Lexo edhe:

“Për ne është një finale, është udhëkryqi i parë i vërtetë i sezonit. Qëllimi ynë është të qëndrojmë në Europë dhe kemi një shans, që është të fitojmë. Ne jemi të fokusuar në këtë gjë, kështu që motivimi, vëmendja, përqendrimi dhe vendosmëria e ekipit sigurisht që do të jenë në maksimum”-deklaroi Stefano Pioli.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...