Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Pioli nuk e grumbullon, Milani pa Maignan kundër Sassuolos

Milanit nuk i ndahen mungesat, tre titullarë nuk ia dalin për Genoan
Milanit nuk i ndahen mungesat, tre titullarë nuk ia dalin për Genoan

Mike Maignan nuk do të jetë i pranishëm për ndeshjen Sassuolo-Milan, të dielën (15:00), live në SuperSport 1.

Portieri francez, një ndër pikat më të forta të kuqezinjve, nuk është grumbulluar nga trajnerin Stefano Pioli.

28-vjeçari ka lodhje muskulore dhe stafi teknik ka vendosur të mos e rrezikojë përpara duelit të kthimit ndaj Romës.

Lexo edhe:

Milani humbi 0-1 çerekfinalen e parë të Europa League dhe të enjten e ardhshme do të tentojë përmbysjen dhe kualifikimin.

Me Maignan që do të jetë gati për “betejën” në Olimpico, duel që do të transmetohet live në SuperSport 2 (21:00).

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...