Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pique kontestohet ashpër, mund të largohet nga grumbullimi i Spanjës

Spanja mund të ketë një tjetër mungesë të rëndësishme në sfidën e kësaj të Premteje ndaj Shqipërisë. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique. Deklaratat e këtij të fundit se është katalanas dhe dëshiron pavarsinë e Katalunjës, kanë ngjallur irritimin e tifozëve të përfaqësues La Roja, të cilët e ka kontestuar ashpër dhe e kanë vërshllyer mbrojtësin në stërvitjen e parë të Spanjës për ndeshjen me kuqezinjtë.

Për më tepër 30-vjecari ka prishur edhe raportet me shokun e tij të repartit në kombëtare, kapitenin e Realit të Madridit Sergio Ramos dhe gjasat janë që Pique të largohet nga grumbullimi i Spanjës dhe të mungojë në dy sfidat e fundit të grupit G kualifikues për Botërorin Rusi 2018, pasi prania e Piques në skuadër ka sjellë irritimin e tifozëve dhe është bërë e padurueshme.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...