Futboll

Pirlo i zhgënjyer: Bëra gjithçka për kombëtaren

Ndonëse ishte shumë pranë emërimit si ndihmës i Roberto Mancinit në stolin e kombëtares italiane, Andrea Pirlo dhe drejtuesit e Federatës së Futbollit, nuk e gjetën gjuhën e përbashkët.

Ish kampioni i botës nuk e fshehu zhgënjimin për këtë mundësi të humbur, teksa thekson se gjithçka ka ndodhur për arsye ekstra-sportive.

“Unë kam qenë gjithmonë korrekt. Që në fillim kam vënë në dijeni përfaqësuesit e Federatës për kontratat e mia me sponsorët, përfshi edhe atë me Sky Sport si opinionist, të cilën po e mbyllja pikërisht për shkak të Italisë. Gjithsesi akoma nuk e kam kuptuar pse gjithçka dështoi”, deklaroi Pirlo.

Kampioni i Botës me Italinë në 2006—ën tregoi se për kombëtaren kishte ndjekur një kurs trajnimi këtë verë, por theksoi se do të vijojë të mbështesë “axurrët” edhe nga stadiumi apo ekrani.

“Kisha sakrifikuar shumë për të qenë pranë kombëtares dhe për të dhënë kontributin tim. Gjatë kësaj vere kam kryer edhe një kurs trajnimi, por tashmë mbaroi gjithçka. Gjithsesi unë do të vijoj të mbetem tifozi i parë i Italisë dhe do ta ndjek e mbështes kudo përfaqësuesen time”, tha ish fantazisti italian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency