Kupa e Italise

Pirlo: Kujdes Spalin, edhe Bayern e Real u eliminuan nga klube të kategorisë së dytë

Shorti në Kupën e Italisë u tregua dashamirës me Juventusin, që do të gjejë përballë Spalin e Serisë B, por Conte nuk është i qetë dhe u bën thirrje të tijve të japin maksimumin për kualifikim, duke sjellë edhe shembujt se si e kanë pësuar Bayern Mynih e Real Madrid.

“Është një ndeshje ku duhet të kemi vetëm një mendim në kokë, të kalojmë në gjysmëfinale. Spal është një skuadër e Serisë B, por nuk mund të nënvlerësohet, pasi vetëm pak ditë më parë Reali e Bayerni u eliminuan nga klube të kategorisë së dytë. Nuk dua surpriza në këtë takim”, deklaroi Pirlo.

Tekniku bardhezi përshkruan me superlativa mënyrën e lojës që aplikon Spali dhe pranon se ndaj tyre do të lërë pushim disa lojtarë që kanë luajtur shumë gjatë javëve të fundit, por njofton edhe rikuperimin e dy futbollistëve.

“Spal luan një futboll shumë tërheqës, me tre mbrojtës dhe shpesh edhe me tre sulmues. Kanë vënë në vështirësi Sassuolon dhe po e tregojnë cilësinë e tyre edhe në Serinë B, ndaj duhet kujdes. Nesër do të pushojë Bentancour, që ka luajtur gjithmonë gjatë javëve të fundit, ndërsa mund të them se janë rikuperuar De Ligt e Demiral, që do të luajnë nga fillimi”, tha tekniku bardhezi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency