Superkupa e Italisë

Pirlo: Luan Juve-Napoli, jo unë me Gattuson, duam ta fitojmë këtë trofe

Pas nokautit kundër Interit në kampionat, për Andrea Pirlon dhe Juventusin vjen Superkupa e Italisë përballë Napolit. Një rast për të anuluar performancën e keqe të “San Siros” dhe ngritur trofenë e parë të sezonit. Në konferencën për shtyp në prag të kësaj finaleje, Pirlo bëri analizën e tij për ndeshjen kundër skuadrës së Gattusos:

“Napoli është i fortë, skuadër teknike, dhe dëshiron të luajë topin. Ata kanë lojtarë të shpejtë, dhe ne do të duhet të jemi të kujdesshëm. Si t’i sulmojmë? Ne provuam disa zgjidhje, shpresoj t’i shoh përsëri në fushë. Ata kanë një mbrojtje shumë të ngushtë dhe ne do të duhet të jemi të zotë në shfrytëzimin e mundësive që kemi”.

Në lidhje me formacionin që do të hedhë në fushë, Pirlo shtoi:

“Do të luajë Szczesny-t, sepse Buffon kishte disa probleme. Finalja vjen në kohën e duhur, ne duam të kthehemi në fushë me vendosmëri për ta fituar këtë trofe. Luan Juve-Napoli, jo Pirlo -Gattuso. Jemi dy skuadra të forta, e meritonim të luanim këtë finale”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency