Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Pirlo: Mes miqsh, Maldini më tha se më donte te Milan si trajner

Andrea Pirlo, ish-trajneri i Juventusit, ka folur së fundmi për kohën kur ishte të “bardhezinjtë”.

“Më duhet vetëm t’i falënderoj ata që më dhanë atë shans. Mendoj se mund të kishim bërë më mirë në vitet në vijim, por gjithsesi vazhdova të bëja punën time, ndoshta ajo përvojë si trajner i Juventusit më dha më shumë emër”-tha ai.

Lexo edhe: 

Më tej ai theksoi se Maldini e donte si trajner te Milani, por shtoi se këtë gjë ia kishte thënë vetëm një bisedë mes miqsh.

“Ne folëm për këtë, por ishte thjesht një bisedë mes miqsh. Megjithatë nuk u finalizua në fund. Në fillim nuk mendoja se doja të isha trajner, por më pas duke bërë kurset e para ndryshova mendje dhe vendosa të ndjek këtë karrierë”-u shpreh Pirlo.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...