Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pirlo paralajmëron tërheqjen nga futbolli

Ylli i futbollit italian, Andrea Pirlo duket se ka vendosur t’i japë fund me futbollin e luajtur, në muajin dhjetor, kohë kur i përfundon edhe kontrata që e mban të lidhur me amerikanët e New Your FC. Kjo konfirmohet nga vetë futbollisti, që pranon se fiziku nuk po i përgjigjet si më përpara dhe se po shoqërohet nga dëmtime të vazhdueshme.

“E kupton vetë, kur vjen momenti për t’u shkëputur nga futbolli i luajtur. Kur ke vazhdimisht  probleme fizike dhe nuk mund të stërvitesh ashtu si do, mjafton për të hequr dorë nga futbolli aktiv, sepse nuk mund të luajmë deri në moshën 50 vjeçare. Që tani, po mendoj se do të bëj diçka tjetër”, tha italiani në një intervistë.

Pirlo është 38 vjeçar dhe nga vera e 2015-ës luan në SHBA, për ekipin e New York. Ai ka bërë një karrierë të lavdishme për dhjetë vite te Milan dhe katër te Juventus. Pirlo ka luajtur plot 116 ndeshje edhe me kombëtaren italiane, ku ka shënuar edhe 13 gola.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...