Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare.

Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës si trajner Fatih Karagumruk.

Lexo edhe: 

Ai ka pranuar ofertën e Jijantes FC nga presidenti/transmetuesi/gazetari katalanas Gerard Romero.

Kështu Pirlo tashmë do të luajë në futbollin me 7 lojtarë, i cili në Spanjë dhe më gjerë ka pushtuar miliona tifozë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...