Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pjanic: Do më pëlqente të rikthehesha te Juvja, por si trajner!

Ish-mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic, ka zbuluar se do të dëshironte të rikthehej te “Zonja e Vjetër”, por jo si lojtar.

Në një intervistë të dhënë për mediet italiane ai foli gjithashtu se cilët nga ish-shokët e tij të skuadrës mund t’i bashkohen klubit pas kthesës të së hënës së kaluar, me dorëheqjen e të gjithë bordit.

“Janë shumë ish-bardhenzinj që unë do të doja t’i shihja në klub. Duke filluar nga Chiellini. Kam luajtur me të, Giorgio është kampion dhe njeh fusha të ndryshme të botës së futbollit. Në të ardhmen edhe unë do të doja të kthehesha, si trajner apo menaxher. Por sinqerisht, ende nuk e kam menduar mirë, jam i përqendruar në fushë, do të doja të luaja edhe tre vite të tjera”-deklaroi Pjanic.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...