Serie A

Pjanic vendos të rinovojë, me Juven deri në vitin 2023

Massimiliano Allegri tani mund të marrë frymë lirisht, sepse “truri” i bardhezinjve, Miralem Pjanic, ka vendosur të rinovojë kontratën me Juventusin. Marrëveshja e re e mesfushorit boshnjak me kampionët e Serisë A do të jetë e vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2023.

28-vjeçari prej kohësh është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha, por Juventusi po e blindon për një rinovim kontratë nga e cila mesfushori do të përfitojë 6 milionë euro neto në sezon, teksa paga e tij aktuale është 4.5 milionë.

Pjanicit i skadonte kontrata në vitin 2021, me Psg, Manchester United, Real Madrid dhe Barcelonën që shpresonin ta bënin pjesë të organikës së tyre, po me këtë lëvizje të fundit të Juventusit duhet të ndryshojnë objektiv, ose t’i ofrojnë ekipit italian një shumë të parezistueshme për kartonin e tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top