La Liga

Pjesë e Athletic Bilbaos, zbulohet objektivi i Barcelonës për mbrojtjen

Barcelona ishte padyshim skuadra më aktive gjatë merkatos së verës, duke firmosur me emra si Lewandowski, Raphinia, Kessie, Christensen, Marcos Alonso e Kounde, megjithatë trajneri Xavi po mendon që tani për merkaton e verës së ardhshme.

Objektivi i madh në mbrojtje për “katalanasit” është Inigo Martinez, lojtari i Athletic Bilbao. Kontrata e 31-vjeçarit përfundon në fundin e sezonit dhe drejtuesit që tani kanë arritur një marrëveshje në parim. Nga Barcelona me shumë mundësi do të largohet Pique, dhe tajneri Xavi ka zgjedhur spanjollin Martinez për të zëvëndësuar largimin e 35-vjeçarit.

 

 

Mbrojtësi është pjesë e Athletico Bilbao që prej vitit 2017 dhe gjithmon ka qenë një lidër në prapavijën e klubit spanjoll.

Në sezonin e fundit në La Liga, Martinez zhvilloi 27 paraqitje, gjithashtu shënoi edhe tre gola, ndërsa sezonin i ri nuk nisi mirë për 31 vjecarin për shkak të një dëmtimi.

Megjithatë tani cdo gjë është lënë pas dhe Martinez është rikthyer përsëri titullar, pasi në dy sfidat e fundit ka luajtur 90 minuta në dy fitoret e Athetico Bilbao.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency