Bundesliga

Plani i DLF-së pas rritjes së infektimeve, klubet e Bundesligës në izolim për dy javë

Drejtuesit e Ligës së Futbollit Gjerman (DFL), ku përfshihen 18 klubet e Bundesligës dhe 18 të tjera të Bundesligës 2, pra në total 36 klube, kanë vendosur të kalojnë një periudhë dyjavore në izolim total në fund të muajit prill për shkak të rritjes së rasteve me COVIDd-19.. Sipas “Kicker”, bazuar në një letër që DFL u ka dërguar klubeve kohët e fundit, organi drejtues i garës po shqyrton izolimin e ekipeve në një kamp të përbashkët stërvitor midis 14 dhe 26 prillit, periudhë që përkon me javët 29, 30 dhe 31 në të dyja kategoritë.

Sigurisht që nuk ka një vendim zyrtar, megjithatë DFL i ka njoftuar klubet për këtë plan, për të qenë e përgatitur për çdo situatë të mundshme. Nëse ky plan do të marrë jetë, njoftimi zyrtar duhet t’u shkojë klubeve tetë ditë përpara nisjes së izolimit.

Nuk do të ishte hera e parë që ndodh kjo gjë, pasi edhe majin e kaluar, DFL vendosi një lloj izolimi për të gjitha klubet, përpara se të ktheheshin në stadiume.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency