Basketboll

Play off/Antetokounmpo u jep epërsinë Bucks ndaj Celtics, fitojnë edhe Blazers

Në përballjen e tretë të Serisë së gjysmëfinaleve të Lindjes Milwaukee Bucks mposhtën në transfertë Boston Celtics me rezultatin 123-116 dhe marrin kryesimin në 2-1. E kush tjetër veç Giannis Antetokounmpos do të spikaste në “TD Garden” të Bostonit me 32 pikë, 8 asiste dhe 13 “rebound”, ndërsa  George Hill dhe Khris Middleton shtuan respektivisht 21 e 20 pikë, edhe pse e nisën përballjen nga stoli. Në këtë sezon “ylli” i Bucks, Antetokounmpo, ka shënuar të paktën 30 pikë në transfertat e luajtuara në Boston.

Për Cetlics, që edhe në sfidën e katër do të jenë pritës, të gjithë lojtaët e formacionit bazë realizuan numër dyshifror pikësh, ku spikati më 29 pikë Kyrie Irving dhe Al Horford me 20 pikë e  11 rikuperime.

Për të përcaktuar fituesin në përballjen e Perëndimit mes Portland Trail Blazers dhe Denver Nuggets u deshën katër shtesa dhe në fund vendasit triumfuan me vetëm 3 pikë diferencë, 140-137 (koha e rregullt përfundoi 102-102). E vetmja ndeshje në historinë e play Off-it që ishte mbyllur pas 4 shetsave daton më 21 mars të vitit 1953 mes Boston Celtics dhe Philadephia 76ers, 111-105.

Blazers morën kryesimin e Serisë në 2-1, falë 41 pikëve të e C.J. McCollum e 28 të Damian Lillard. Ndërsa për Nuggets nuk mjaftuan 34 pikët e Jamal Murray e “triple-double” i Nikola Jokic, që shkëlqeu me 33 pikë, 14 asiste dhe 18 rikuperime.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency